Ucuz SEO Paketleri Neleri İçeriyor?

Arama motoru optimizasyonu ile internet sitenizin Google ve diğer arama motoru algoritmalarına uygun bir form kazanmasını sağlayabilirsiniz ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkması mümkün olabilir. Ürün ve hizmetlerinizin geniş kitlelere ulaşması ve haliyle yüksek satış hedeflerini yakalamanız da mümkün olabilir. Bu nedenle ucuz SEO paketleri tüm internet sitesi sahiplerini yakından ilgilendiriyor.

Bu noktada ucuz SEO paketleri neleri içeriyor sorusu aklınıza gelebilir. Bu paketler SEO ajansları tarafından belirlendiği için her bir SEO paketinin aynı hizmetleri içermesini beklememelisiniz. Elbette paketlerin genellikle en çok ihtiyaç duyulan hizmetleri kapsadığından söz edebiliriz. Ancak net bir yanıt istiyorsanız internet üzerinde online olarak basit bir araştırma yapmanız gerekebilir.

ucuz seo paketi

SEO Paketlerinin İçerdiği Hizmetlere Örnekler

 • İnternet sitesi analizi
 • Rekabet analizi
 • Sosyal medya optimizasyonu
 • Sosyal medya tanıtımları
 • İnternet sitesinin tasarımı, görselleri ve içerikleri
 • Backlinkler
 • Keyword çalışması
 • Makale tanıtımları
 • Özgün makale
 • Link inşası
 • Dizin ekleme
 • Düzenli olarak raporlama
 • Anahtar kelime

Elbette ucuz SEO paketleri bu hizmetlerin tamamını kapsıyor şeklinde bir iddiamız yok. Sadece bazıları paket içerisinde dahil ediliyor ve bu sayede kullanıma sunuluyor. Ancak seçim yaparken olabildiğince çok sayıda hizmeti kapsayan paketlere yönelmenizde fayda var. Bununla birlikte bazı ajansların da esnek paket seçenekleri sunduğunu bilmeyenler için aktaralım. Paket içerisine dilediğiniz hizmeti kendiniz dahil edebiliyorsunuz.

Garantili SEO Paketleri Ne Demek?

İnternet üzerinden ucuz SEO paketi araştırması yaparken karşınıza garantili SEO paketleri şeklinde seçenekler de çıkabilir. Bu paketler ilk sayfa garantili olan paketlerdir. Satın almanız durumunda bazı anahtar kelimelerde ilk sayfaya çıkmanız garanti ediliyor. Bunun için de belirli bir süreden söz edilmesi gerekiyor. Bu sürenin 6 aydan az olması pek olanaklı değildir. SEO çalışmalarının sonucunu uzun vadede görebileceğinizi, kısa vadede hemen sonuç beklememeniz gerektiğini de belirtelim.

Sayfa Garantili SEO Paketleri Tercih Edilmeli mi?

Hangi SEO ajansını tercih ederseniz edin, ilk sayfa garantili olan SEO paketi için ödemeniz gereken ücret farkı çok yüksek olmaz. Bu nedenle mümkün olduğunca rotanızı bu SEO paketlerine çevirmenizde fayda var. Elbette arama sonuçlarında ilk sayfada çıkmanız çok daha avantajlı olur. Daha geniş kitlelere ulaşabilir ve ürün ya da hizmetlerinizin de daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Haliyle en avantajlı seçeneğin yükselme garantisi verilen yerlerden SEO paketleri almak olduğunu belirtebiliriz. Unutmayın kimse size sıra ve sayfa garantisi veremez.

SEO Paketlerinin Farklı Türleri

Günümüz koşullarında arama motoru optimizasyonu çalışmalarına her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle web site sahipleri sıklıkla rotasını ucuz SEO paketleri yönüne çeviriyor.  Bildiğiniz gibi SEO paketleri bu alanda uzmanlaşmış olan ajanslar tarafından özel olarak hazırlanıyor ve internet sitesi sahiplerinin değerlendirmesine sunuluyor. Elbette  çok sayıda varyasyon arasından tercih yapmak site sahipleri için kolay değil.

Genel olarak ucuz SEO paketleri 2 farklı grupta değerlendirilebilir. Bunlar;

 • Standart SEO paketleri
 • Özelleştirilmiş SEO paketleri

Standart paketleri adından da anlayabileceğiniz gibi  standart hizmetleri kapsıyor ve her türlü internet sitesine uyarlanabilen çeşitli hizmetleri paket şeklinde satın almanıza olanak tanıyor. Standart olan ucuz SEO paketleri diğerlerine nazaran daha ekonomik fiyatlara sahip olduğundan daha fazla tercih ediliyor da diyebiliriz.

Özelleştirilmiş olan ucuz SEO paketleri ise maliyetin biraz daha yüksek olması nedeniyle daha yüksek ücretleri gerektirebiliyor. Çeşitli işletmeler için özel olarak hazırlanan bu paketlerin  kapsamının da biraz daha geniş olduğunu belirtmek mümkün. Ancak çok daha detaylı bir şekilde yapılan çalışmaları kapsadığı için spesifik ihtiyaçları da karşılıyor olabilir.  Bu nedenle değerlendirme yaparken içerisinde hangi hizmetlerin bulunduğunu da gözden geçirmenizde fayda olacak.

ucuz seo paketleri

Ucuz SEO Paketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle yaygın bir şekilde yapılan bir hatadan söz edelim.  O da sadece SEO paketinin incelenmesi ile tercih yapılmasıdır.  Ancak bu hizmeti hangi  arama motoru optimizasyonu ajansından satın aldığınız da çok büyük bir önem taşıyor.  İncelediğiniz SEO paketi  son derece cazip olabilir ve fiyatı da sizi cezbedebilir.  Ancak deneyimsiz ya da yetersiz bir ajans tarafından sunulan bu hizmetin internet sitenize çok ciddi bir fayda sağlamasını beklemeyin. Ayrıca dikkat edilmesi gerekenler listesine de hemen göz atın!

 • SEO paketinin kapsadığı hizmetler sizin internet sitenizin ihtiyaçlarını karşılıyor mu? Öncelikle bu sorunun yanıtını biliyor olmanız lazım ve tercihinizi de bu yönde yapmalısınız.
 • SEO paketlerinin anahtar kelime çalışmasını içerip içermediği de çok büyük bir önem taşıyor. Özellikle anahtar kelime belirleme noktasında uzmanlık derecesinde bilginiz yoksa kesinlikle bu hizmeti kapsayan bir SEO paketini tercih edin.
 • Rapor en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biridir.  Yapılan çalışma sonrasında aylık olarak tarafınıza rapor sunulması gerekiyor.  Raporlama yapmayan SEO ajanslarından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü profesyonel hizmet kapsamında mutlaka aylık olarak bazı ölçülebilir metriklerin kontrolden geçirilmesi ve tarafınıza da bilgi verilmesi gerekir.

SEO Paketlerinde Nelere İhtiyacınız Var?

Artık çok sayıda kişinin arama motoru optimizasyonu çalışmalarına çok daha fazla ihtiyacı oluyor.  Ticari rekabetin her geçen gün çok daha çetin koşullara kavuştuğu internette SEO çalışmaları da en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi.  Bu nedenle ucuz SEO paketleri sıklıkla araştırılan konulardan biridir. SEO paketleri ile aslında nelere ihtiyacınız olduğunu hep birlikte gözden geçirelim.

 • Teknik Kontrol

Öncelikle web sitenizin profesyonel bir gözle denetlenmesine ihtiyacınızın olduğunu bilmelisiniz. Sitenin mevcut tasarımından ve mimarisinden içerik yönetimine kadar en önemli parametrelerin kontrolden geçirilmesi gerekiyor ve seçtiğiniz ucuz SEO paketleri mutlaka teknik kontrolleri de içeriyor olmalıdır. Bu kontroller sitedeki html kodundaki hataların bulunmasını ve ortadan kaldırılmasını da sağlar.

 • Anahtar Kelime

Anahtar kelimeye çalışmalarının ucuz SEO paketleri de dahil olmak üzere tüm SEO paketlerinin temel bileşenlerinden biri olması gerektiğini belirtelim.  Çünkü anahtar kelimelerinde uzman gözüyle belirlenmesi ve kullanılması gerekiyor. İnternet sitesinin arama sonuçlarında  ilk sayfada yer alması anahtar kelime kullanımı ile direkt bağlantılı bir mevzudur. Yüksek hacimli arama terimlerine mutlaka internet sitenizde yer alan içeriklerde kullanılması gerekiyor. Aksi halde yapılacak arama motoru optimizasyonu çalışmalarından başarılı bir sonuç beklemeniz beyhude bir çabadan başka bir şey olmayacaktır.

 • Bağlantı Oluşturma

Site dışı SEO çalışmalarının önemsiz olduğu yönünde bir inanış ile karşılaşabiliyoruz. Ancak bağlantı oluşturma yani site dışı SEO çalışmaları da ucuz SEO paketleri içerisinde mutlaka bulunuyor olmadı ve bu çalışmaların da büyük önem taşıdığını bilmelisiniz. Günümüzde backlink çalışmalarının neden önemli olduğu yapılan pek çok farklı çalışmada kendini net bir şekilde ortaya koyuyor. Site hitinin artırılması ve  aynı zamanda marka bilinirliğinin artırılması gibi amaçlarla backlink çalışmalarının düzenli ve doğru bir şekilde yapılması gerekir.

 • Rakip Analizi

SEO çalışmalarında çok büyük bir önem taşıyan rakip analizi rakip sitelerin hem arama motoru optimizasyonu hem de teknik açıdan değerlendirilmesini kapsar.  Rakip analizi yapılacak SEO çalışmalarında kullanılacak olan stratejileri belirleme noktasında da önem taşıyan çalışmalardan biridir.  Çünkü rakip sitelerde kullanılan stratejilerden çok daha etkin bir stratejinin belirlenmesi ancak analiz çalışmasının yapılması ile mümkün olabilir. Dolayısıyla seçtiğiniz SEO paketlerinde bu çalışmanın bulunmasına özen göstermeniz sizin lehinize sonuçlar verir.

 • Sosyal Medya 

Artık sosyal medyada paylaşılan içeriklerde arama sonuçlarında listelendiği için sosyal medya çalışmalarının dahil olduğu bir SEO paketine yönelmeniz fayda sağlar. Aynı zamanda geniş kitlelere sosyal medya platformları üzerinden ulaşabilirsiniz.