Teknoloji ve internetin gelişmesi hayatımızda pek çok şeyi değiştirdi.  Hayatımızda internet ile birlikte en fazla değişen konulardan biri de reklamlar oldu. Özellikle sosyal medyanın yaşamımızı etkisi altına alması ile internet reklamları hedefe ulaşan en etkili reklam aracı oldu. Reklam ajansı İzmir olarak bu konuda en iyi dijital reklam planlamasını yapan adresler arasında yer almayı hedefliyoruz. Sosyal medya yönetiminden SEO uyumlu reklam çalışmalarına kadar her alanda etkili çalışmalar yapan SEOrganik, dijital pazarlamacılık konusunda tüm ayrıntılara hakim olarak çalışmaktadır.

Haber Sitelerinde İzmir Reklam Ajansı İle Yükselin

Dijital reklamcılık başlığı altında

 • Arama ağı reklamları
 • Görüntülü reklamlar
 • Sosyal medya reklamları
 • Mobil Reklam servisleri
 • Youtube reklamları

gibi geniş bir yelpaze yer alır. Bu reklamlarda önemli olan etkili çalışmalar yapabilmektir. Yapılan çalışmaların etkisi reklamınızı anında hedef kitleye ulaştırması ile ortaya konur. Bu konuda SEOrganik bünyesinde 250’den fazla site kayıtlıdır ve bunların bir çoğu haber sitesidir. Gün geçtikçe genişleyen ağ sayesinde reklamlarınızı uygun fiyatlara yayınlatın.

reklam ajansı izmir

Kurumsal SEO Çalışmaları

SEO tabanlı reklamlar, dijital reklamcılık alanında en fazla önem verilen konular arasında yer alır. SEOrganik reklam ajansı İzmir olarak, SEO uyumlu çalışmalarda site içeriğine en uygun çizgiyi belirler. SEO reklam aracı olarak doğru kullanıldığında en etkili reklam yöntemi olabilir. Fakat yanlış şekilde kullanılan SEO çalışmaları firmanız ve şirketiniz için oldukça olumsuz imajlar doğurabilir. Bu bakımdan kurumsal SEO çalışmaları için profesyonel destek almak şarttır. Kurumsal SEO çalışmalarında site düzenlemesi en baştan yapılmalıdır. Bunun yanı sıra hali hazırda bulunan bir site iyileştirmesi için de SEO kullanılabilir.  SEO çalışmalarında reklam ajansı İzmir arayışı için gerçekçi hizmetler veren firmalar ile çalışmak gerekir. Bu alanda

 • Hiçbir firma size Google birinci sıra garantisi veremeyecektir
 • Gizemli şekilde bilgiler veren şirketlere karşı tedbirli olmak gerekir
 • Sektör konusunda bilgili olarak hareket etmek gerekir.
 • Gerçek arama sonuçları ile reklam arama sonuçlarını birlikte veren şirketlerden uzak durmak gerekir.
 • Adres çubuğunda bulunan anahtar kelimeleri satma teklifi yapan şirketler ile de kesinlikle çalışmamak gerekir.

Bu başlıklara daha pek çok madde eklenebilir. Şirketler ile yapılan görüşmede kesinlikle internet reklamcılığına karşı ön araştırma yapılmış olmalıdır. Güvenli bir şirket ile çalışma yapmak ise en garantili seçim olacaktır.

E-Ticaret Sitelerinde SEO Rehberliği

E- ticaret sitesi ile ilgilenen herkes SEO’nun önemini bilir. Hacim olarak oldukça geniş bir kitleye ulaşan E- ticaret siteleri, akıllı telefonlar aracılığı ile herkesin evine kadar girmektedir. Markanızın vitrini olarak görülen e-ticaret SEO çalışması büyük önem taşır. İnsanların yaklaşık yüzde 50’lik kısmının alacağı ürünün internetten araştırdığını bilen reklam ajansı İzmir yani SEOrganik, bu konuda çok yönlü çalışmalar yapar. Bu çalışmaların başında anahtar kelimeler yer alır. Anahtar kelime seçiminde sunduğunuz ürün ya da hizmet için doğru bilgi verilmesi önemlidir. Hizmetiniz içinde ya da ürünleriniz arasında bulunmayan anahtar kelime reklamlarınız için kullanılmamalıdır.  Arama hacmi ve anahtar kelime ile hizmet ya da ürün alakası reklamınızın potansiyelini belirler.

SEO Hizmetlerinde Nelere Dikkat Edilir?

SEO çalışmalarında ilk dikkat edilecek konulardan birisi anahtar kelimelerdir. Kategori ya da ürünler için yapılacak olan anahtar kelime seçimi iki şekilde yapılır. Bu yollardan birincisi ürünler için anahtar kelime analizi yapmaktır. Bu analiz esnasında ürün segmentinin dışına çıkılmamasına dikkat etmek gerekir.  Ayrıca anlam olarak anahtar kelimenin çok geniş olmaması da hedef kitleye ulaşım açısından önemlidir. Elbise satışı yapan bir firma için seçilecek anahtar kelime elbise olursa arama yapan herkesin karşısına siteniz çıkacaktır. Bu bakımdan anahtar kelimeler hedefe yönelik şekilde seçilmelidir.

SEOrganik reklam ajansı İzmir anahtar kelime için her türlü analizi gerçekleştirir. Buna bağlı olarak markanız için en doğru tercihi yaparak etkili reklam hizmetleri sunar. Anahtar kelime seçiminde rakiplerin başarılı olduğu kelimeler de göz önünde bulundurulur. Trafik kıyaslamalı olarak yapılacak olan seçimler sizi hedefinize daha çok yaklaştırır. Link analizleri de SEO hizmetlerinde önemli bir yer tutar. SEO çerçevesinde gerçekleşen çalışmalarda rakip analizinin de payı büyüktür. Rakiplerinizin site yapısı içinde bulunan; en popüler ürünler, alakalı ürünler, müşterilerin en memnun kaldığı ürünler ve en son gösterilen ürünler gibi ürünler incelenmelidir.

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital reklamlar için yapılan yatırımlar ile genel olarak şirket büyümeleri paralellik gösterir.  Dijital reklam yatırımları ile yıllık oranda arama motorları yüzde 20 oranında büyümede etkili olmaktadır. Sosyal medya reklamları bu alanda yüzde 26 etkiye sahiptir. Display reklamlar, yüzde 11 ve mobil reklamlar için bu oran yüzde 157 olarak belirlenmiştir.   Soysal medya yönetiminde facebook en etkili alanlar arasında yer alır. Bu alanda günde 1.2 milyar insan birbiri ile ve marka ile bağlantı kurma potansiyeline sahiptir. Etkili bir reklam ile hedef kitleye bu alandan rahat şekilde ulaşmak mümkün olur. Aynı şekilde 400 milyon kullanıcı ile İnstagram da sosyal medya yönetiminde önemli bir koldur.  Etkileşimi yüksek olan İnstagram reklamları ile dijital hedeflere ulaşmanız mümkün olur.

Bu konuda SEOrganik İzmir reklam ajansı, her sosyal alanda en etkili çalışmaları sunmaktadır. Twitter reklamları ile ürünlerinize ya da hizmetinize ihtiyaç duyan potansiyel müşterilere ulaşmak oldukça kolaydır. Sosyal medya reklamları arasında Linkedln için de büyük bir etkiden bahsetmek mümkün olur. Bu mecraların hepsinde profesyonel şekilde hazırlanan dijital reklamlar büyümenize büyük katkı sağlayacaktır.

İnternet Reklamları İle Markanızı Zirveye Taşıyın

Günümüzde ticaret tam anlamıyla internete angaje olmak durumundadır. İzmir gibi büyük bir şehirde hizmet veren hemen hemen her kurum internet reklamları ile bağlantı kurmak zorundadır. Ancak bu şekilde şirketin büyümesi ve devamlılığı sağlanabilir. Reklam ajansı İzmir, internet reklamları konusunda profesyonel hizmet vererek devrin şartlarından geride kalmamanızı sağlar. İnternet reklamları

 • Google Google Ads Reklamları
 • SEO
 • Sosyal Medya Yönetimi

olarak 3 ana başlıkta oluşur. Ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyan potansiyel müşteriler için en üst sırada yer almak adına Google Ads ile reklam verilebilir. Böylece sadece reklamlara tıklayanlara ödeme yapılabilir. Arama motoru optimizasyonu ilk sıraya yükselmede oldukça etkilidir. Bu işlemlerin SEO uzmanları tarafından yapılması gerekir.  Sosyal medya yönetimi ile reklam vermenin en büyük avantajı tek yönlü reklamdan çift yönlü reklama geçişin sağlanmasıdır.  Bu konuda SEOrganik İzmir reklam ajansı en avantajlı reklam çalışmalarını sunar.

Banner Reklamlar İle Pazarlama Kolaylığı

Manşet ya da büyük başlık olarak çevrilen banner kelimesi büyük reklam çalışması olarak görülebilir. Bu reklamlar sabit olarak ve hareketli olarak 2 farklı şekilde verilebilir.

 • Rollever banner; site içinde standart bir reklam olarak gözükmektedir. Fare ile üzerine gelinen reklam aşağı doğru açılır.
 • Expandable banner, işlev açısından rollever banner reklamlara benzer. Aralarındaki fark ise istendiğinde aşağı ya da yukarı gibi alanlara açılmasıdır.
 • Sticy Banner; web sitelerinin sağında solunda açılan ve kaydırılma halinde dahi sabit kalan reklamlardır.
 •   Benner reklamları için daha pek çok çeşit sayılabilir. Reklam ajansı İzmir olarak bu konuda istek ve ihtiyaca göre tür belirler. Şirketiniz açısından en verimli tür belirlenir ve rel kamlarınızın etkisi artırılır.

Bu reklamlar için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi metin ve görsel seçiminin doğru olarak yapılmasıdır. Bazen kullanıcılar tarafından banner reklamlar engellenebilir. Böyle durumlarda sizin banner reklamlarınız da kullanıcılara ulaşmayabilir.

Haber Sitelerinde Reklamların Markanıza Katkısı

Haber siteleri, oyun siteleri ya da oyun siteleri gibi sitelerde bulunan reklamlara display reklamlar adı verilir. Bu reklamların markanız açısından pek çok avantajı bulunur. Display reklamlar SEOrganik reklam ajansı İzmir tarafından özenle hazırlanır. Dijital reklamcılık alanında bu reklamların en büyük avantajları:

 • Marka bilinirliğini ve satışları artırmasıdır.
 • Doğru mecra seçimi ile en iyi dönüşleri verecektir
 • Farklı reklam çeşitleri ile pek çok kitleye ulaşım sağlanır

Pek çok modelde bulunan bu reklam türlerinin seçimi uzmanı tarafından yapılmalıdır. İnternet reklamları konusunda deneyimli ve bilgili ajanslar ile çalışmak gerekir.

Reklam, pazarlama ve farkındalık açısından bu reklamlar oldukça önemlidir. Dijital platformda en fazla kullanılan bu reklamlar, etkili şekilde uygulanan reklam kampanyaları arasında yer alır. Görüntülü reklamlar, hem reklam veren firma açısından hem de reklamı görüntüleyen kullanıcı açısından faydalıdır. Görüntülü reklam alanında SEOrganik reklam ajansı İzmir, içeriklerin genel görünümüne engel olmayan reklamları sunar. Kullanımı engellemeyen minimalist reklamlar kullanıcıyı da rahatsız etmez. Tüketici bıktırmayan ve yormayan bu reklam türleri kampanyanın başarılı olmasını sağlar. Aynı zamanda düzgün tasarlanmış ve zenginleştirilmiş görüntülü reklamlar, sürdürülebilir özelliğe de sahiptir.

İnternet mecraları hayatımızda en önemli pazarlama araçları arasında yer alıyor. Artık hayat sokakta değil internette akıyor. Bu bakımdan reklam alanı olarak isabetli bir tercih yapmak isteyenler internet reklamlarını tercih edebilir. Ülkemizin her köşesinde bulunan internet sayesinde istediğini bölgeye ulaşım tek tıkla sağlanır.  İzmir merkezli olarak hizmet veren bir firma ülkenin başka ucunda bulunan herhangi bir kişiye internet reklamları ile rahat bir şekilde ulaşır.