WhatsApp Anında Destek: 0850 360 6789

İç SEO'da Görsel ve Metin Hazırlığı

İç SEO'da Görsel ve Metin Hazırlığı

İç SEO'nun temelinin özgünlük olduğunu söylemiştik. Metinleriniz ne kadar özgün olursa, arama motorları sizi o kadar sevecektir. Çünkü kopya bir yazı yayınladığınız da arama motoru sitenizi ziyarete geldiğinde kopya olan içeriklerinizi görecek ve yayınladığınız makalenin arama motoru tarafında kopya içerik olduğu anlaşıldığından sıralamada ilerleyemeyeceksiniz, hatta gerileyebileceksiniz. Bu tarz işlemler hem sizler için zaman ve emek kaybı yaratacak ve arama motorları üzerinde sitenizin değerini olumsuz etkileyecektir. Yapmanız gerek tek şey, makalelerinize zaman ayırıp, özgün içerikler üretmenizdir.

İçeriklerinizi üretirken, metin içerisinde anahtar kelimelerin kullanım oranlarına ve anahtar kelimenin çeşitliliklerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Her yazacağınız cümlede anahtar kelimenize yüklenirseniz, siteniz için kaş çizerken göz çıkarmak deyimini yaşatmış olursunuz. Metin içinde belirleyeceğiniz anahtar kelime sayısı, metin içerisindeki kelime sayısına orantılı olmalıdır. Konu başlıkları kurallarını uygulamaya dikkat etmelisiniz. Yazılan metinlerin sadece arama motorları için olmadığını bilerek yazmamızda çok önemlidir. Yani kullanıcı dostu olması gerekir. Herhangi bir kullanıcı metinlerinizi okumalı, metin içinde vermiş olduğunuz linklere tıklayarak sayfanızda daha uzun zaman geçirmesini sağlamanız gerekmektedir. Ne kadar uzun zaman geçirmelerini sağlarsanız, site ile ilgili puanınızı okadar çok yükseltirsiniz.

Peki, metin olayını halettiniz. Şimdi görsel ayarlamanız gerek. Görsel hazırlamasındaki önemli unsur görselinizin benzersiz olması, görsel altındaki linkleme ve etiketlerinizdir. Metin içerisinde geçirdiğiniz anahtar kelimelerinizi, görsel üzerinde de değerlendirebilirsiniz. Yazmış olduğunuz metin ile ilişkilendirmeniz, vermiş olduğunuz sayfanın linkini arama motoru üzerindeki değerini katlayacaktır.

Başlangıç olarak bu konular iç SEO çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Peki metnimizi yazdık, görsellerimizi düzenledik. Sayfamıza link vermeye geldi sıra, görselimiz, metnimiz ve linkimizi birbiri ile ilişkilendirmemiz bize istediğimiz anahtar kelimede arama motoru aramalarında üst sıralara çıkmamıza yardımcı olur. Vereceğimiz linkin ne çok kısa ne çok uzun olmamasına dikkat etmeliyiz. Arama motoru örümceklerinin, sayfamıza girdiğinde dikkate alacağı ana başlıkların tüm temeli anahtar kelimemiz üzerine kurgulandığını görecek, Sayfa puanımızı yükselterek arama sonuçlarında bizi üst sıralara taşımak isteyecektir.

ŞİMDİ SEO OPTİMİZASYONU YAPTIR