İç SEO çalışmaları kapsamında aşağıdaki maddeler kontrol edilecek, uygulanacak ve varsa hatalar düzeltilecektir. DİKKAT: İç SEO çalışmaları, dış SEO çalışmalarına başlamadan yapılması gereken en önemli maddedir. Siteniz SEO uyumlu (standartlara göre) değil ise yapılacak çalışmaların pek etkisini görmeniz mümkün olmayabilir.
Çalışmanın Adı Kontrol Uygulama
Google Pagespeed Optimizasyonu
Webpage Test Optimizasyonu
GTMetrix Optimizasyonu
Pingdom Optimizasyonu
CSS, JS ve Imaj Dosyalarının Optimizasyonu
Meta Tag, Favicon, Doc Tipi Düzenlemeleri
Text/HTML Rasyo Düzenlemeleri (Sayfa Kod ve Metin Oranı)
Robots ve Sitemap Düzenlemeleri
Dışarı Verilen Link Düzenlemeleri
Resim Etiket Düzenlemeleri
Eski HTML Kodlarının Kaldırılması ve Yenilenelerinin Yazılması
HTML Sayfa Büyüklüğü Optimizasyonu
GZIP Aktifleştirme, Cache Uygulamaları
Mikro Data Şema Optimizasyonu
Düz Metin E-postaların Güvenliği
Webmaster Tools hatalarının giderilmesi
Ve Diğer Önemli Düzenlemeler
İÇ SEO OPTİMİZASYONU NEDİR VE NASIL YAPILIR?
Arama motorlarında yükselmenin veya sıralamalarımızı korumanın temeli site içi SEO değerlerinizin sürekli güncel ve site içinde kural hatalarının olmamasından geçer. Sitemizin temelini oluştururken arama motorlarının kurallarına uygun düzenlemeler yaparak yola başlamak, sizleri rakiplerinizden her zaman bir adım önde başlatır. Burada en önemli madde sitenizin mobil uyumlu olması, telefonlarda ve tabletlerde uyumlu çalışmasından geçer.

Site içerisinde yapılması gerekenlere dikkat edilmediği takdirde, dış SEO çalışmalarında ne kadar iyi yöntemler uygularsanız uygulayın sitenize kalıcı bir yer bulmanız mümkün olmayacaktır! Bunu yeni inşaatına başlanmış bir bina gibi düşünebilirsiniz. Evin temelini sağlam yapmadan ilerlerseniz, evi ne kadar şık gösterirseniz gösterin en ufacık bir depremde yerle-bir olabilir. Sitelerimizin de temeli bunun gibidir. Temel kod yapısının doğru ve düzgün kurulmuş olması ile başlar. Arama motorlarına göre tamamen standartlara uyumlu olmak gerekir. Fazladan gereksiz kodların bulunmaması, var ise temizlenmesi şarttır. Tabiki kodlama sadece temeli oluşturmamaktadır. Site içerisinde bulunmasını istediğiniz herşeyin bir ağacın kökünden gövdesine, oradan da dallarına uzanırcasına bir birine bağlantılı olması çok önemlidir. Tabi ki bu sistem, siz ilerledikçe zaman içierisinde oluşturduğunuz ağacın parçalarından ayrılmaya başlayacaktır.

Dolayısı ile bir SEO uzmanı ile birlikte iç SEO optimizasyonlarınızı birlikte yapmakta fayda vardır. Bu tek seferlik yapılacak bir çalışma gibi görünse de, sitenize yeni eklenen içerik veya alt yapınızda yapılan değişiklikler olur ise yeniden iç SEO site içi optimizasyonu yaptırmak gerekir. Çalıştığınız SEO uzmanı ile birlikte ilerlemek sitenizin temelini o kadar çok sağlam olmasına yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken SEO uzmanı kişilerin aynı zamanda yazılımda da uzman olması. Çünkü iç SEO kapsamında yazılımınızın temelinde değişiklikler ve iyileştirmeler yapılmaktadır.

seorganik.com ekibi, siteniz için SEO konusunda yapılmasını gerekenleri sizler için düzenler, sitenizi arama motorlarına %100 uyumlu hale getirir. İç SEO'da uygulayacağımız belli başlı bazı uygulamalar yukarıda belirtilmiştir.